Kadooğlu Holding – Hayalden Gerçeğe Bir Başarı Serüveni

Gıda

Kadooğlu Yağ; Kadoo, Bizce, Mayra, Brinto, Azime ve Elianto markaları ile 75’i aşkın ülkeye ihracat yapmakta, 5 bölge müdürlüğü ile Türkiye’nin her yerinde tüketicileriyle buluşmaktadır.

Kadooğlu Holding bünyesinde yer alan Kadooğlu Yağ; rafine ünitesinde 550 ton/gün ve dolum ünitesinde 1000 ton/gün üretim kapasitesi ile Gaziantep’te 2007 yılında kurulmuştur. Üretim kapasitesini her geçen yıl arttıran şirket, 2014 yılında 600 ton/gün olan üretim kapasitesini 2017 yılında 650 ton/gün’e çıkartmıştır. Güçlü ve dinamik bir ekip yönetiminde üretilen ayçiçek yağı, mısır yağı, pamuk yağı ve zeytin yağı ürünlerinin Bizce, Mayra, Brinto, Azime ve Eliento markaları ile 55’i aşkın ülkeye ihracatı yapılmaktadır. Aynı zamanda 5 Bölge Müdürlüğü ve yaygın distribütörlük ağı ile Türkiye’nin her yerinde tüketiciye ulaşılmaktadır.

Sektörün en önemli araştırmalarında her zaman üst sıralarda yer alan Kadooğlu Yağ, ihracatta da gıda sektöründe ilk 20’de yer almaktadır. Kadooğlu Yağ ayrıca Ortadoğu’nun en büyük bitkisel yağ fabrikalarından biri olma özelliğini taşımaktadır.