Kadooğlu Holding – Hayalden Gerçeğe Bir Başarı Serüveni

NERGİZ KADOOĞLU ÇİFÇİ, TÜRKONFED YÖNETİM KURULUNDA

NERGİZ KADOOĞLU ÇİFÇİ, TÜRKONFED YÖNETİM KURULUNDA

Kadoil Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Kadooğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nergiz Kadooğlu Çifçi, TÜRKONFED’de yeniden Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına seçildi. Türkiye’nin en büyük bağımsız iş dünyası örgütü TÜRKONFED’in, 9 Mart 2024 tarihli 15. Olağan Kurulu’nda Kadoil Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Kadooğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nergiz Kadooğlu Çifçi, yeniden Yönetim Kurulu Başkan YArdımcılığı’na seçildi.

 

Kadoil Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Kadooğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nergiz Kadooğlu Çifçi, TÜRKONFED’de yeniden Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına seçildi.

Türkiye’nin en büyük bağımsız iş dünyası örgütü TÜRKONFED’in, 9 Mart 2024 tarihli 15. Olağan Kurulu’nda Kadoil Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Kadooğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nergiz Kadooğlu Çifçi, yeniden Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına seçildi.

Bağımsız ve gönüllülük esaslı yapısıyla bölgesel ve sektörel iş dünyası temsil örgütlerinin çatı kuruluşu olan çatısı altında 30 federasyon ve 300’ü aşkın dernek üzerinden 60 bine yakın şirket yer alan Türkiye’nin en büyük bağımsız iş dünyası örgütü Türk İş Dünyası Konfederasyonu’nun (TÜRKONFED) 15. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Yönetim kurulu başkanlığına yeniden Süleyman Sönmez seçilirken, yapılan tüzük değişikliği ile birlikte yönetim kurulu üyeleri de güncellendi.

Türki̇ye’ni̇n En Büyük “Bağımsız” İş Dünyasi Örgütü

TÜRKONED ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi: “Bölgesel ve sektörel iş dünyası temsil örgütlerinin çatı kuruluşu olan Türk İş Dünyası Konfederasyonu  (TÜRKONFED), gönüllülük esasına göre kurulmuş bağımsız bir sivil toplum kuruluşu. TÜRKONFED, Türkiye’nin her bölgesine yayılmış etkin üye yapısı ve sayısı ile Türkiye’nin en büyük iş dünyası örgütleri içinde yer alıyor.

TÜRKONFED; gücünü ve etkinliğini, iş insanlarının üye olduğu federasyon ve derneklerinden alarak çatısı altında 26 bölgesel, 4 sektörel olmak üzere 30 federasyon, 300’ü aşkın dernek ve 60 bine yakın şirket bulunduruyor.

TÜRKONFED; federasyonlarına bağlı her bir derneğin, kendi bölgesinde yarattığı katma değerin toplamı olarak, kurumlar vergisinin yüzde 86’sını karşılıyor. Türkiye dış ticaretinin yüzde 83’ünü gerçekleştiren TÜRKONED, tarım ve kamu dışı kayıtlı istihdamın yüzde 55’ini sağlayarak, 7 milyon kişiye istihdam alanı yaratıyor ve Türkiye ekonomisine artı değer katıyor.

İş dünyasının ve toplumun sorunlarına çok sesli, tarafsız ve yapıcı bir bakış açısıyla sahip çıkan TÜRKONFED, çözüm önerileriyle sektörel ve ulusal ekonomi politikalarının oluşturulmasına katkı sağlıyor. Ekonominin bölgesel ve sektörel perspektiflerini karar mercilerine aktararak Türkiye ekonomisi için çalışan TÜRKONFED, iş dünyasının uluslararası entegrasyonuna ve rekabet gücünün artırılmasına yardımcı oluyor.

17 Kasım 2014 tarihinde açılan Brüksel temsilciliğiyle Avrupa’nın kalbinde faaliyetlerini sürdüren TÜRKONFED, Avrupa’nın en büyük iş dünyası kuruluşlarından biri olan Avrupa KOBİ Birliği Üyesi olarak, küresel alanda da etkili çalışmaların içinde yer alıyor. Avrupa KOBİ Birliği, bugün AB politikalarına ve karar alma mercilerine doğrudan ulaşan, 12 milyon firma ve 55 milyon çalışanı temsil eden çok önemli bir uluslararası iş dünyası örgütü.

TÜRKONFED, böyle önemli bir yapının içinde yer alarak, Türk iş dünyası ile Avrupa Birliği arasında köprü görevini üstleniyor. Aynı zamanda Almanya, Gürcistan, Kıbrıs, Irak, Ukrayna ve Romanya’dan üye iş insanları derneklerini bir araya getirdiği TÜRKONFED International ile de küresel ölçekte büyümeye devam ediyor.”

“Ülkemi̇z İçi̇n Eli̇mi̇zden Geleni̇ Yapacağız”

Türkiye’nin önemli iş insanlarının yer aldığı ve yönetime dahil olduğu toplantıda; 2022’den bu yana Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yapan Nergiz Kadooğlu Çifçi bir dönem daha görevini yerine getirmek üzere güven tazeledi. Kadooğlu Çifçi: “Ulusal ve bölgesel kalkınmayı; Anadolu’nun dört bir köşesinde gerçekleştirdiğimiz projelerimizle birlikte, el birliğiyle sağlayacağımıza yürekten inanıyorum. Bir süredir TÜRKONFED bünyesine yer alıyorum. Türkiye’nin ekonomisinde büyük önem taşıyan bu kuruluşun 20. yılını kutlamaktan dolayı çok mutluyum ve gururluyum. Yeni dönemde de Yönetim Kurulu’nda başkan yardımcısı olarak görev alacağım, güvenerek bana bu görevi layık gören kıymetli başkanlarıma teşekkür ederim. Kadooğlu Holding olarak sivil toplum kuruluşlarında yer almak, ülkemiz için çalışmak bizim için çok kıymetli. Her zaman elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi.

Galeri

NERGİZ KADOOĞLU ÇİFÇİ, TÜRKONFED YÖNETİM KURULUNDA
NERGİZ KADOOĞLU ÇİFÇİ, TÜRKONFED YÖNETİM KURULUNDA
NERGİZ KADOOĞLU ÇİFÇİ, TÜRKONFED YÖNETİM KURULUNDA
NERGİZ KADOOĞLU ÇİFÇİ, TÜRKONFED YÖNETİM KURULUNDA