Young Owners Forum 2022 Bodrum'da Yapıldı

Türkiye’nin yanı sıra çeşitli ülkelerden gelen aile şirketlerinin genç bireyleri, genç CEO’ları, Start Up’lar ve özel konuşmacılar, Fast Company bünyesinde Bodrum’da üçüncüsü düzenlenen YOUNG OWNERS FORUM 2022 organizasyonunda bir araya geldi.

02 – 03 Eylül tarihlerinde Fast Company bünyesinde Bodrum’da üçüncüsü gerçekleşen forumda, yeni dünyayı anlamak, aile şirketlerinde sürdürülebilirlik, yeni nesil risk ve sigorta yönetimi, teknoloji çağında liderlik ve finans gündemi üzerinden konunun uzmanları ile Türkiye’nin önde gelen aile şirketlerinin genç üyeleri konuşmacı olarak bulundu.

“Dijital dönüşüm KADOİL için vazgeçilmez bir süreç oldu.” 

Panelin ikinci günkü ilk oturumunda Yeni Dönemi Anlamak alanında görüşlerini ifade eden Kadoil Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nergiz Kadooğlu Çifçi konuşmasını şu şekilde sürdürdü: 

Ben bu dönemi tüm doğru bildiklerimizi unuttuğumuz, hayatı ve ekonomiyi yeniden yazmaya başladığımız bir dönem olarak tanımlıyorum. Davos’da bu yeni dönemi “Great Reset” olarak tanımlamışlardı yani “Büyük sıfırlama!” ve bence bu kavram önümüzdeki dönemde neler olacağı konusunda bize yön gösterecek.

Arz talep dengesinin bozulması; emtia fiyatlarında ve lojistik maliyetlerinde büyük dalgalanmalara ve maliyet enflasyonuna yol açtı. Pandeminin de etkisiyle küresel yüksek enflasyon dönemine girdik. Hepimizin cevabını bulamadığı aklında tek soru var, “Bu daha ne kadar sürecek?”.

Bunların yanında İklim Krizini de unutmamalıyız. Dünya yakın zamanda 2 derece daha ısınmayı önlemeye çalışıyor ve “Yeşil Mutabakat” ile tüm ülkeler karbon salınımını kontrol etmek için çabalıyor. Ama bir diğer yandan Rusya gaz tedariğinde problem çıkarınca Avrupa tekrar kömüre sarılıyor.

Kısaca anlatmaya çalıştığım gibi, oyun yeniden kuruluyor. Siyaset, ekonomi, ticaret, iklim, sağlık, lojistik, tüketici alışkanlıkları farklılaşıyor. Teknolojideki gelişmeleri de düşündüğümüzde, bu değişimleri öngörebilmek ve yönetebilmek öncelikli hale geldi. Kadoil olarak tüm süreçlerimizi yeniden değerlendirdiğimiz bir dönemden geçmeye başladık.