Kadooğlu Holding’den büyük başarı!

Türkiye’nin saygın ekonomi dergilerinden Fortune ve Capital’in her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği ülkenin en büyük 500 şirketinin yer aldığı araştırmalarda Kadooğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren Kadoil, bu yıl da üst sıralarda yer alma başarısını gösterdi.

Capital ve Fortune Dergileri’nin Türkiye’nin en büyük özel sektör şirketlerini belirlemek amacıyla gerçekleştirdiği araştırmanın sonuçları birbiri ardına açıklandı. Şirketlerin 2019 yılı cirosu baz alınarak yapılan araştırmalarda Kadooğlu Holding’in yıldız markalarından Kadoil Fortune 500’de 129, Capital 500’de 161. Sırada yer aldı.

Türkiye genelinde 600’e yakın bayiliği bulunan Kadoil, LPG otogaz sektöründe kendi markası olan Kadogaz ile hizmet verirken, madeni yağlarda Kadoil Oil Master ile istasyon marketlerinde tüketicileri ile buluşuyor. 

Kadooğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Celâl Kadooğlu, ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlamanın gayreti içerisinde olduklarını belirterek, “Türkiye’nin her anlamda güçlenmesinin, dolayısıyla insanlarımızın huzur ve refahının artması daha fazla yatırım ve istihdamdan geçmektedir. Bizde bu bilinçle Türkiye için var gücümüzle çalışıp istihdam yaratmaya devam edeceğiz. Pandemi nedeniyle birçok şirket olumsuz etkilendi ve 2020 hedeflerini güncellemek zorunda kaldı. Bizim ise bu dönemde en büyük hedefimiz Kadoil’i güvenli bir şekilde kriz ortamından çıkarmak olacaktır. Kriz dönemlerinde frene basan birçok şirketin aksine biz yatırım yapmaya devam edeceğiz. Kadooğlu Holding’in gücü ile frene basmıyoruz, krizin getirdiği fırsaları değerlendiriyoruz. Toplumsal dayanışmayı önemseyen bir şirket olma bilinci ile iş yapıyoruz. Böylesi zorlu dönemlerde her kuruluş ve yöneticinin üzerine önemli görevler düşüyor. Bizlerde bu anlayışla pandemi döneminde iş ortaklarımıza ve paydaşlarımıza destek çalışmalarımızı arttırarak sürdürdük.” diye konuştu.Türkiye akaryakıt sektörünün önde gelen markaları arasında yer alan Kadoil’in her geçen gün tüketiciler tarafından daha fazla tercih edildiğini de vurgulayan Kadooğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Celal Kadooğlu, şöyle devam etti: “Kadooğlu Holding olarak akaryakıttan otogaza, gıdadan inşaata, iş-dış ticareten istasyon işletmeciliğine kadar birçok farklı alanda faaliyet gösteriyoruz. Kadoil’de olduğu gibi holding bünyemizde bulunan diğer şirketlerimizde her yıl hedeflerinin üzerine çıkarak; kazandıklarını sürdürülebilir istihdam, katma değerli üretim ve ihracata dönüştürerek ülkemizin kalkınmasına katkı sunmaktadır. 2020 yılında dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle zor bir süreç geçirsekte, yıl sonu hedeflerimize ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ülke olarak birçok şeyin üstünden gelmeyi başardık. Bu mücadeleyide toplum olarak el birliği ile yeneceğimize inanıyorum.”