kadooglu-enerjiKadooğlu Holding bünyesinde yer alan Kadooğlu Enerji, hem ülke ekonomisine hem de çevreye duyarlı temiz enerji üreterek  topluma faydalı olma ilkesi ile olarak kurulmuştur. Kadooğlu Enerji  bünyesinde, ikisi üretim şirketi olan üç şirket  bulunmakta, üretim şirketlerinden bir tanesi  olan Kadooğlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş.  içerisinde KALE Hidroelektrik santralini barındırmaktadır. Kale Hes santralinin  gücü 17,10MWe olup yıllık 60.000.000 kWh elektrik üretme kapasitesine sahip.

Enerji üretimi yapan bir diğer şirket olan Kadooğlu Nazhan Enerji Elektrik Üretim A.Ş. ise  bünyesinde NAZHAN Hidroelektrik santrali projesini barındırmaktadır. Nazhan Hes, şu anda proje aşamasında olup önümüzdeki dönemde inşaatına başlanması planlanmaktadır. Bu tesisin kurulu gücü yaklaşık 15 MWe olup yıllık 40.000.000kWh elektrik üretmesi hedeflenmektedir.

Kadooğlu Enerji; önümüzdeki dönemde HES, rüzgar enerjisi ve güneş enerjisi alanlarında önemli yatırımlar yaparak, enerji sektöründe varlığını büyüterek devam ettirme hedefini sürdürmektedir.

kadoenerji11